VADER / GOŚCIE: TRAUMA + INSIDIUS w Olsztynie

Koncert VADER / GOŚCIE: TRAUMA + INSIDIUS w Olsztynie - 28-08-2020

Koncert VADER / GOŚCIE: TRAUMA + INSIDIUS w Olsztynie

Vader , Trauma , Insidius

28.08.2020 20:00

Olsztyn (Warmińsko-mazurskie) - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Zamkowa 10

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
Z diablą satysfakcją zapraszamy na koncert grupy Vader, jednego z najlepiej rozpoznawalnych polskich zespołów na świecie! Koncert wyjątkowy, bo rozpoczynający światową trasę zespołu. Legenda death metalu zmiażdży wasze uszy 28 sierpnia o 20:00 w olsztyńskim Amfiteatrze. Gościnnie wystąpią grupy Trauma i Insidius.

Dziś o zespole Vader mówi się jako o żelaznej klasyce i prekursorze gatunku. Ale najpiękniejsze jest to, że pozostając punktem odniesienia i nieustającą inspiracją dla czarnych legionów we wszystkich zakątkach globu, horda Petera nadal młóci z energią godną młodzieniaszków i potrafi skopać tylne części ciała jak mało kto. Bez trudu możecie się o tym przekonać podczas koncertu promującego najnowszy album Vadera: Solitude in Madness!

„Solitude in Madness”, nagrany z producentem Scottem Atkinsem latem 2019 roku w studio Grindstone w Anglii, to dwunasty pełny album studyjny Vadera (a 27. w kompletnej dyskografii). Wydany na świecie przez Nuclear Blast, jest dystrybuowany w Polsce przez przedstawiciela tej firmy - Mystic Production. Wydanie płyty w maju 2020 poprzedziło pojawienie się kolejno trzech singli („Shock and Awe", „Into Oblivion” - do którego nagrano także wideo - oraz „Bones”). „Shock and Awe” oraz „Bones” wydane zostały także w formacie 7” winyla (pt. „Rotten Bones…”).

Na deskach olsztyńskiego Amfiteatru tego wieczoru pojawią się również:

Trauma - deathmetalowa załoga z Elbląga, początkowo grająca pod nazwą Thanatos. Po 1992 roku, już jako Trauma, grupa wydaje demo, jeden minialbum, osiem dużych płyt i album koncertowy. Na swym koncie ma m.in. trasy z Decapitated, Vader, Master, Krabathor i Xenomorph. U boku Vadera, Azarath i Vesanii grupa wzięła udział w najbardziej prestiżowej trasie w swojej karierze – „Blitzkrieg 4”.

Insidius - zespół rozpoczął oficjalną działalność w roku 2013. W roku 2016 wydał debiutancki album pt. "Shadows Of Humanity". Druga płyta "Infamia" wydana została w kwietniu 2019 roku nakładem Ermland Productions. Grupa w swojej twórczości porusza się w szeroko pojętym death metalu. Zespół tworzy pięciu obytych scenicznie muzyków z charyzmatycznym frontmanem na czele. Zespół przez lata aktywności dzielił scenę z takimi zespołami jak: Vader, Marduk, Infernal War, Trauma, Antigama, Arkona (Pl), Vesania, Lost Soul i wieloma innymi.

Zapraszamy do piekła!

Podczas wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.


wstęp 40 zł
https://bilety.mok.olsztyn.pl/