Perles De La Musique Baroque: Bach, Vivaldi Concertos w Łagowie

Bilety na koncert Perles De La Musique Baroque: Bach, Vivaldi Concertos w Łagowie - 13-08-2021

Koncert Perles De La Musique Baroque: Bach, Vivaldi Concertos w Łagowie

Michał Mogiła , Mateusz Makuch

13.08.2021 20:00

Łagów(Lubuskie) - Zamek Joannitów


Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego & Zamek Joannitów w Łagowie zapraszają wszystkich mieszkańców województwa lubuskiego na koncert festiwalowy 9. Lubuskiego Festiwalu Muzycznego: 
,,Muzyka w lubuskich pałacach".
 
Mateusz Makuch - skrzypce
Michał Mogiła - obój

Kwartet smyczkowy Aquila:
Mateusz Mróz - skrzypce
Katarzyna Mizera - skrzypce
Ewa Schuhmacher - altówka
Anna Szul - wiolonczela
Anna Sierżan - basso continuo

 
Program:
A.Vivaldi: Concerto in C, RV 452
J.S.Bach: Violin Concerto in A minor BWV 1041
J.S.Bach: Concerto for Violin and Oboe in C minor, BWV 1060R
G.F.Handel: Trio Sonata na 2 skrzypiec i Continuo In g-moll, HWV 393 ,,Dresden”
 
MATEUSZ MAKUCH - SKRZYPCE
Skrzypek urodzony 15.10.1994 r. w Zielonej Górze.
Student III roku studiów doktoranckich Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Od 2021 roku skrzypek Trio Penderecki założonego z inicjatywy Elżbiety Pendereckiej ku pamięci męża Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Od 2018 r. współpracuje z Orkiestrą Karajan-Akademie der Berliner Philharmoniker. Studiował w Hochschule fur Musik „Hanns-Eisler” w Berlinie oraz w Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Otrzymał tytuł "Osobowość Polski Roku 2019" w dziedzinie Kultury. Jest zwycięzcą Concerto Competition Morningside Music Bridge w Calgary (Kanada) oraz International Violin Competition New York. Dwukrotny Finalista Konkursów Eurowizji Młody Muzyk Roku, wyróżniony Nagrodą Publiczności TVP Kultura. Finalista International Music Competition w Atlancie. Otrzymał zaproszenie do wykonania recitalu w Carnegie Hall w Nowym Jorku (USA) oraz koncertów podczas festiwali m.in. Mozartfest w Wurzburgu (Niemcy), Tel-Avivie (Izrael) i w Londynie (Wielka Brytania). Zwycięzca oraz laureat nagród specjalnych konkursów skrzypcowych m.in: w Singapurze, Atenach, Paryżu, Wiedniu, Londynie, Kijowie, Rzymie, Sarajewie, Sztokholmie, a także w Belgii i na Węgrzech.
Jest również laureatem wielu konkursów w Polsce m.in. H. Wieniawskiego i K. Lipińskiego oraz St. Serwaczyńskiego w Lublinie.
Wielokrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury "Młoda Polska" i kursów mistrzowskich w Kanadzie. Otrzymał propozycję podjęcia studiów w San Francisco (USA). Jest laureatem Grand Prix Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Uhonorowany Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego. Artysta koncertował m in. z Karajan Academy of the Berliner Philharmoniker pod dyr. K.Petrenko, Calgary Philharmonic Orchestra pod dyr. E.Agopiana w Kanadzie, Orkiestrą w Oldenburgu (Niemcy), Paryską Orkiestrą Kameralną w Salle Cortot (Francja), Moskiewską Orkiestrą Musica Viva (Rosja), Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie i wieloma orkiestrami polskich filharmonii.
Wraz z siostrą, wiolonczelistką, Natalią występuje w Urban String Quartet i współorganizuje Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne pod patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Mateusz gra na skrzypcach Jean Baptiste Vuillaume z 1823 r.
 
MICHAŁ MOGIŁA - OBÓJ
Pierwszy oboista i solista Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda, Prezes Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego, Dyrektor Artystyczny Lubuskiego Festiwalu Muzycznego, Festiwalu Henrykowskiego w Kożuchowie, menadżer kultury.
W roku 2013 roku został wybrany na Prezesa Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego z powodzeniem przekształcając Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie ,, International Oboe Masterclasses „ w dynamicznie rozwijający się Lubuski Festiwal Muzyczny i należący obecnie do najbardziej rozpoznawalnych i największych festiwali muzycznych w regionie.
Od roku 2008 Michał Mogiła bierze udział jako solista i kameralista w największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce oraz jako czynny artysta jest zapraszany na największe festiwale muzyczne w Polsce: Warszawska Jesień, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Usedomer Musik Festival, Festspiele Mecklenburg-Vorpommern Festival, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach" Zakopane, Milano Musica, International Festival of the Aegean, Gdański Festiwal Muzyczny. Koncertował w wielu krajach: Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Francja, Włochy, Dania, Szwajcaria, Grecja, Chiny.
Jako członek prestiżowego tria stroikowego Reed Connection (www.reedconnection.eu) Michał Mogiła brał udział w wielu koncertach i festiwalach w Polsce i Europie m.in.: "Dni Muzyki nad Odrą" w Neuzelle, Space Art Festival w Warszawie, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Lubsku, Euro Chamber Music Festival w Gdańsku, Koncert z okazji Jubileuszu 65-lecia Filharmonii Zielonogórskiej, Festiwal Muzyki Kameralnej w Urlach, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Lubuski Festiwal Muzyczny, Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Katedrze" w Kołobrzegu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Szczecinie.
Na początku 2017 roku zespół dwukrotnie wystąpił z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Czesława Grabowskiego na koncertach w Danii prezentując specjalnie na tę okazję zaaranżowane trio Ludwiga van Beethovena - Wariacje na temat „La ci darem la mano".
W 2020 roku zespół wydał debiutancką płytę ,,Smaki Paryża", która miała premierę w najważniejszych polskich mediach muzycznych: Program 2 Polskiego Radia, Magazyn Presto i wielu innych.
W 8 edycjach festiwalowych wystąpili artyści z Polski i za granicy uznawani za wiodących muzyków, artystów, malarzy w kraju i zagranicą: Christoph Hartmann (Orkiestra Berliner Philharmoniker), Lucas Macias Navarro (Orkiestra Royal Concergeboow w Amsterdamie), Arkadiusz Krupa (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), Celina Kotz (laureatka ostatniego Konkursu Wieniawskiego), Janusz Wawrowski (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), Tytus Wojnowicz (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), Gabor Varga (Węgierska Orkiestra Radiowa), David Walter (Konserwatorium Muzyczne w Paryżu) i wielu innych.
Lubuski Festiwal Muzyczny stanowi znakomitą markę regionu województwa lubuskiego i jest rozpoznawalny poza jego terenem. Relacje z koncertów są dostępne w internecie na kanale festiwalowym Stowarzyszenia Artystów Zdolni do Wszystkiego i cieszą się olbrzymią popularnością oraz znakomitą widownią. (www.lubuskifestiwalmuzyczny.com).
 
Michał Mogiła jest również twórcą corocznych koncertów świątecznych z udziałem filharmoników zielonogórskich. Koncerty odbywają się w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Zielonej Górze - Starym Kisielinie, Gwiazdą ostatnich koncertów byli: Gabriel Fleszar, Andrzej Lampert, Czesław Mozil, Marta Florek.
Michał Mogiła współpracuje z wieloma najważniejszymi instytucjami kulturalnymi w Polsce jako oboista oraz działacz kultury: Filharmonia Gorzowska, Filharmonia Pomorska, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna.
Człowiek Roku KRONO 2017/ Kultura: I miejsce (powiat Zielona Góra), II miejsce (województwo lubuskie) w plebiscycie Gazety Lubuskiej oraz SWISS KRONO sp. z o. o.
W 2018 roku z Michał Mogiła otrzymał odznakę honorową ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej,, przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.
W 2019 otrzymał nagrodę kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego Złoty Dukat oraz Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Koncerty festiwalowe Lubuskiego Festiwalu Muzycznego w Łagowie:
https://youtu.be/eELPE6KZcHs