Fisz Emade Tworzywo - Wspólne brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Industrial Project

Bilety na koncert Fisz Emade Tworzywo - Wspólne brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Industrial Project - 30-08-2021

Koncert Fisz Emade Tworzywo - Wspólne brzmienia: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Industrial Project

Industrial , Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

30.08.2021 20:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie


„Wspólne brzmienia: „Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Industrial Project" to już ósma odsłona, cieszącego się dużą popularnością, projektu autorstwa szczecińskiego chóru pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch. W tegorocznej edycji koncertu chęć udziału wyraził znakomity zespół Fisz Emade Tworzywo. Grupa powstała z inicjatywy braci: producenta muzycznego i instrumentalisty Piotra Emade Waglewskiego oraz rapera i wokalisty Bartosza Fisza Waglewskiego, znana jest z wykonywania szeroko pojętej muzyki hip-hopowej, m.in. z wpływami takich gatunków jak jazz, downtempo czy funk. Artyści eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi stale poszukując nowych brzmień i proponując swoim słuchaczom coraz to nowe doznania artystyczne.
Połączenie około 70 - osobowego aparatu wykonawczego, jaki stanowi Chór Akademii Morskiej w Szczecinie, innowacyjnego brzmienia zespołu Fisz Emade Tworzywo oraz industrialnych dźwięków w zaplanowanej premierze dzieła autorstwa Miłosza Wośko, stwarza przestrzeń do realizacji wyjątkowego spektaklu muzycznego - opowieści o stoczniowym charakterze naszego miasta.
Zderzenie z pozoru trzech odmiennych gatunków muzycznych, unikatowe połączenie stylów, prawdziwy kunszt muzyczny, profesjonalizm oraz zdolności improwizacyjne zaproszonych artystów zapewnią najwyższy poziom artystyczny wydarzenia oraz sprawią, że widowisko to na długo pozostanie w pamięci słuchaczy i odbije się szerokim echem w środowiskach muzycznych w całym kraju.
Koncert odbędzie się 30 sierpnia 2021 roku o godz. 17:00 i 20:00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (sala symfoniczna; koncert jest biletowany).


W pierwszej edycji projektu Wspólne Brzmienia gośćmi chóru byli Kuba Badach wraz z trójką instrumentalistów jazzowych. W roku 2015 projekt przybrał formę kilkunastodniowego festiwalu muzyki chóralnej w rytmach latynoamerykańskich – „Latino Project". Zaproszenie do trzeciej edycji – „Magii Kabaretu" przyjęli Grupa MoCarta oraz Ireneusz Krosny. Czwarta edycja, „Etno Project" nawiązywała do muzyki etnicznej, a na scenie wraz z chórem wystąpiła wokalistka Kayah i zespół Kroke. W roku 2018 do projektu „Mikromusic Makrobrzmienia" zaproszony został zespół Mikromusic, multiinstrumentalista Andrzej Smolik oraz Skubas. Kolejna odsłona - Komeda Project stanowiła hołd dla twórczości Krzysztofa Komedy, a współpracę z chórem podjęła wyjątkowa i charyzmatyczna wokalistka jazzowa – Dorota Miśkiewicz z zespołem Jazz Ensemble z Poznania. W 2020 roku, mimo trudności związanych z obostrzeniami podczas pandemii, chór zrealizował projekt we współpracy z Grzegorzem Turnauem.