Summer Arena Festival - NIEDZIELA - #ARENAdajewRAPSY

Bilety na Summer Arena Festival - NIEDZIELA - #ARENAdajewRAPSY

Summer Arena Festival - NIEDZIELA - #ARENAdajewRAPSY

Young Igi , FukaJ , Bracia Kacperczyk , Summer Arena Festival

02.07.2023 18:00

Gliwice(Śląskie) - Arena Gliwice


Słońce, dobre towarzystwo i muzyka na żywo – to nasza sprawdzona formuła na udane wakacje. Zapraszamy Was na Summer Arena Festival podczas którego usłyszycie Waszych ulubionych polskich wykonawców. Letnią sceną Gliwic zawładną rockowe i hip-hopowe brzmienia!

Jeden dzień festiwalu to za mało? Kup pakiet na dwa dni i ciesz się Summer Arena Festival.


Odkrywamy karty najgorętszego weekendu lata 2023. W tym roku podczas dwóch dni koncertowych zobaczymy i usłyszymy jak #Arenadobrzerockuje i #Arenadajewrapsy.

Już 1 lipca festiwal otworzymy dniem rockowym. Niezapomniane wrażenia zapewnią Strachy na Lachy, Spięty oraz Kult.

Strachy na Lachy
to formacja powołana w 2001 roku, którą znacie z takich utworów jak „Piła Tango”, czy „Dzień Dobry Kocham Cię”. W Gliwicach usłyszmy ich w składzie Krzysztof „Grabaż” Grabowski – śpiew, Andrzej „Kozak” Kozakiewicz – gitara, Rafał „Kuzyn” Piotrowiak – perkusja, Longin „Lo” Bartkowiak – gitara basowa, Mariusz „Maniek” Nalepa – gitara, harmonijka ustna i inne instrumenty, Łukasz Sokołowski – klawisze.

Spięty rozpoczął solową karierę w 2009, gdy 16 listopada wypuścił swój pierwszy album "Antyszanty". Pierwszy singiel, którego mogli posłuchać fani artysty, nosił tytuł "Ma czas karma". Kwintesencją płyty z 2021 roku, o enigmatycznym tytule „Black Mental“, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora.

Headlinerem festiwalu jest zespół Kult - założony w lutym 1982 roku w Warszawie. “Arahja”, “Gdy nie ma dzieci w domu”, “Baranek”, “Baby” to tylko niektóre utwory, których nie trzeba przedstawiać. Usłyszmy ich w składzie Kazik Staszewski – wokal, Wojciech Jabłoński – gitara, Piotr Morawiec – gitara, Ireneusz Wereński – bas, Tomasz Goehs – perkusja, Konrad Wantrych – klawisze, Janusz Zdunek – trąbka, Mariusz Godzina – saksofony, Jarosław Ważny – puzon.

2 lipca to dzień brzmień hip-hopowych, na scenie zagoszczą Young Igi, Fukaj i Kacperczyk.

Young Igi to przedstawiciel nowej szkoły rapu, bardzo popularny wśród młodych słuchaczy. Jego utwory ukazały się światu pierwszy raz w 2016 roku. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Szpaku, Peja, Quebonafide, Margaret, Kizo i Malik Montana.

FukaJ dał się poznać szerszej publice po tym, jak zaprezentował swój kawałek „Owoce” na streamie Maty, który poszedł viralem. Następnie został nominowany do wzięcia udziału w akcji #hot16challange, przez samego Quebonafide. Swój debiutancki album “CHAOS”, który ukaże się pod szyldem SBM Label, stworzył we współpracy z Kubim Producentem.

Bracia Kacperczyk są pierwszymi wykonawcami alternatywnymi w składzie SBM Label, czyli wytwórni kojarzonej jak dotąd tylko z rapem. Dużym sukcesem okazała się ich druga płyta zatytułowana Kryzys Wieku Wczesnego, która postała przy współpracy z SBM Label. Bracia współpracowali też z artystami takimi jak KAMP! i duetem Jan rapowanie&NOCNY, którzy zaprosili ich na swoją płytę "Plansze".

Spotkajmy się w to lato w Arenie Gliwice!Powiązane