DZIEŃ Z "WĄSKĄ TAŚMĄ" | warsztaty non-camery i projekcje z muzyką na żywo w Warszawie

Koncert DZIEŃ Z "WĄSKĄ TAŚMĄ" | warsztaty non-camery i projekcje z muzyką na żywo w Warszawie - 18-07-2015

Koncert DZIEŃ Z "WĄSKĄ TAŚMĄ" | warsztaty non-camery i projekcje z muzyką na żywo w Warszawie

How How , DAKTARI

18.07.2015 14:00

Warszawa(Mazowieckie) - 12/14 Jazz Club


Klimatyczna projekcja warszawskich filmów amatorskich sprzed trzech dekad połączona z koncertem na trąbkę i elektronikę w wyjątkowej przestrzeni muzeum oraz warsztaty animacji filmowej non-camera to atrakcje, na które zaprasza Muzeum Woli w sobotę 18 lipca.

ZRÓB FILM ANIMOWANY BEZ KAMERY

Od godziny 14:00 mali i duzi goście muzeum (od lat 8 do 108) zaproszeni są do tworzenia własnych filmów animowanych.

Warsztaty będą poświęcone animacji eksperymentalnej techniką non-camerową (bezpośrednio na taśmie filmowej, bez użycia kamery, aparatu). To okazja do rysowania i malowania na pustej taśmie 16 mm oraz na gotowym materiale filmowym (found footage), a następnie sprawdzenia efektów w projektorze. Uczestnicy zapoznają się z klasycznym i eksperymentalnym warsztatem filmu animowanego.

Zajęcia poprowadzi animatorka filmowa Edyta Adamczak.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy:
pod adresem magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl
lub telefonicznie: 22 624 37 33.

"WĄSKIE TAŚMY", TRĄBKA I ELEKTRONIKA

Głównymi bohaterami dnia będą filmy z AKF-u „Kadr”, które powstawały w latach 80. ubiegłego wieku, jeszcze na wąskich taśmach, pod okiem Janusza Popławskiego. Fabuły, dokumenty i rejestracje z „Kadru”, którego symboliczny trzydziesty jubileusz będziemy obchodzić w sobotę, trafiły do Muzeum Woli w ramach programu Lokalna pamięć filmowa.

Projekcji obrazów filmowych zapisanych na analogowych taśmach, która rozpocznie się o godzinie 19 w klimatycznej, specjalnie na tę okazję zaaranżowanej przestrzeni jednej z muzealnych sal, będzie towarzyszyła zagrana na żywo muzyka na trąbkę i elektronikę w wykonaniu Olgierda Dokalskiego i Mirona Grzegorkiewicza.

Olgierd Dokalski to muzyk i cybernetyk. Gra na trąbce. Jest samoukiem i aktywną postacią na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się m. in. Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer. Lider kwintetu Daktari, autor projektu nor cold, współtworzy zespoły kIRk, Totem. Właśnie przygotowuje swój solowy projekt. Miron Grzegorkiewicz jest projektantem interakcji, muzykiem, niedoszłym teatrologiem. Jego kompozycje można usłyszeć w muzyce zespołów HOW HOW, JAAA!, Daktari, których jest członkiem.

LOKALNA PAMIĘĆ FILMOWA

Może są wśród Was osoby, które pamiętają AKF „Kadr”, a nawet uczestniczyły w tworzeniu amatorskich filmów? Obrazy, które nie były przez wiele lat upubliczniane, mogą okazać się niespodziewaną „podróżą w przeszłość”.

Sobotnie wydarzenie jest częścią programu Lokalna pamięć filmowa, rozpoczętego przez Muzeum Woli w 2014 roku tworzenia unikatowej kolekcji. W jego ramach muzeum zbiera i opracowuje nieprofesjonalne filmy, kręcone w Warszawie zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych, a także obrazy powstające w warszawskich Amatorskich Klubach Filmowych.

W pierwszej kolejności muzeum przyjmuje filmy na taśmach w formatach 8 mm, Super 8 i 16 mm. Zachęcamy do dzielenia się swoimi domowymi archiwami, które są cenne nie tylko dla właścicieli, ale również dla lokalnej społeczności, badaczy i twórców. jeśli masz w domu filmy na „wąskich taśmach” i chcesz zobaczyć nagrane na nich filmy, weź je z sobą do muzeum.


Dzień z wąską taśmą w Muzeum Woli

14:00 - 17:00
Warsztaty animacji filmowej non-camera

19:00
Projekcja filmów z AKF "Kadr" + koncert Dokalski i Grzegorkiewicz

Do zobaczenia!



Powiązane