Songs From The Smokes II w Łodzi

Koncert Songs From The Smokes II w Łodzi - 25-06-2016

Koncert Songs From The Smokes II w Łodzi

INNER VISION LABORATORY , Abandoned Asylum , VILGOĆ , Maciej Szymczuk , Electric Uranus

25.06.2016 20:00

Łódź(Łódzkie) - TEKTURA


WYSTĄPIĄ:

MACIEJ SZYMCZUK
ELECTRIC URANUS
ABANDONED ASYLUM
VILGOĆ
INNER VISION LABORATORY

25.06.2016
Godzina 20:00
Wstęp: 20zł
Tektura Kawa & Bistro
Łódź, Ul. Tymienieckiego 3

===============

MACIEJ SZYMCZUK:
Ze względu na szerokie zainteresowania tworzy z różnymi ludźmi pod różnymi szyldami. Jako MACIEK SZYMCZUK splata ambient, muzykę etniczną i eksperymentalną elektronikę w atmosferyczną muzykę na pograniczu snu i jawy. Najważniejsze płyty: „Dilmun” (2002), „Mik-musik na fortepian, chór i orkiestrę” (2003, Mik-Music), „Echoes” (2005, Simple Logic Rec.), „Looking For Shooting Stars” (2005, Simple Logic Rec.), „Ways” (2011, Zoharum), „Clouds” (2013, Zoharum), „Music for Cassandra” (2015, Zoharum). Jako AABZU, do spółki z Zenialem (Łukasz Szałankiewicz) starają się połączyć różnorodne zainteresowania w różnobarwną muzyczną miksturę, która zabiera słuchacza na egzotyczną wycieczkę. Najważniejsze płyty: „Shape of Lost Things” (2005, Simple Logic Rec.), „Rambo” (2010, AudioTong), "There is no other God than Rambo!" (2012, Zoharum), "It Came From Outer Space" (2014, Zoharum). Jako ANOTHER ONE z Kubą Łuką dają wyraz swym pasjom tworząc gwałtowną i energetyczną mieszankę, w której dynamiczna rytmika miesza się z dzikimi partiami gitary i syntezatorów tworząc jedyny w swoim rodzaju trans. Najważniejsze płyty: „Possessed” (2005, Salut Rec.).
www.mszymczuk.pl

ELECTRIC URANUS:
Projekt muzyczny Wojciecha Zięby, założyciela wydawnictwa płytowego Beast Of Prey, od ponad dekady promującego i wspierającego szeroko pojmowaną muzykę elektroniczną, akustyczną i eksperymentalną. ELECTRIC URANUS tworzy muzykę przy użyciu urządzeń elektroakustycznych i różnego rodzaju zapisów dźwiękowych przestrzeni kosmicznej, stratosfery i urządzeń pomiarowych. Pozaziemskie sygnały i częstotliwości stapiają się w wyjątkowy sposób z eksperymentalną stylistyką muzyczną sprawiając, że projekt znacząco wyróżnia się w świecie współczesnej muzyki elektronicznej. Podczas koncertów ELECTRIC URANUS generuje dźwięki za pośrednictwem analogowo-cyfrowych urządzeń oraz zespołu efektów dźwiękowych. Łączy je z dźwiękami wytwarzanymi za pośrednictwem nietypowych instrumentów muzycznych i przedmiotów o interesujących właściwościach akustycznych takich jak złom, blachy stalowe, pręty, sprężyny, czy piły tarczowe. W skład oryginalnego instrumentarium wchodzą też różnego rodzaju dzwonki, instrumenty burzowe, instrumenty strunowe czy części instrumentów drewnianych.
www.voicesofthecosmos.com

ABANDONED ASYLUM:
Dark ambientowo/industrialny projekt z Łodzi, założony w 2004, za którego odpowiedzialny jest muzyk i grafik Łukasz "Dani" Czajka. Projekt ma na swoim koncie cztery wydawnictwa, sygnowane między innymi przez amerykańską wytwórnię Malignant Records. Abandoned Asylum to idea miejsca wewnątrz nas samych, które odnaleźć można poprzez muzyczną eksplorację opustoszałych fabryk, zapomnianych uliczek, dawnych lasów, a nawet krawędzi kosmosu. Projekt występował między innymi na legnickim Intermediale Festival, w planetarium w Grudziądzu, na czeskim festiwalu Hradby Samoty oraz wrocławskim Industrial Festival.
www.abandonedasylum.bandcamp.com

VILGOĆ:
HNW: Egzaracja dźwiękiem.
www.vilgoc.blogspot.com

INNER VISION LABORATORY:
Istniejący od marca 2005 roku projekt muzyczny, za którym stoi artysta muzyk Karol Skrzypiec (ur. 1985, absolwent szkół muzycznych I i II stopnia w klasie fortepianu). Stylistycznie I.V.Lab można zaliczyć głównie do gatunku dark industrial ambient, jednakże w jego utworach odnaleźć można również elementy muzyki etnicznej, klasycznej i inspiracji zaczerpniętych z wielu innych sfer sztuki dźwiękowej. Pierwsze nagrania zaowocowały powstaniem albumu Set Of Several Illustrations, który ukazał się za pośrednictwem netlabelu Far From Showbiz, a kolejne płyty zespołu wydane zostały przez takie wytwórnie jak Rage In Eden, Zoharum, No Angels Productions czy Beast Of Prey. Projekt na kolejnych wydawnictwach ewoluował z prostych eksperymentów w stronę szeroko pojętej muzyki ilustracyjnej i konceptualnej. Utwory Inner Vision Laboratory powstają w oparciu o dźwięki syntezatorów, fortepianu, nagrań terenowych i sampli.
www,innervisionlaboratory.bandcamp.com