11. Enter Enea Festival

Bilety na 11. Enter Enea Festival

11. Enter Enea Festival

Leszek Możdżer

13.08.2021 19:30

Poznań(Wielkopolskie) - Ogródek Restauracji Oaza


11. Enter Enea Festival

11. Enter Enea Festival odbędzie się w swojej drugiej odsłonie między 13 a 15 sierpnia 2021 roku. W połowie sierpnia publiczności Enter Enea Festival zaprezentujemy różnorodny, międzynarodowy program koncertów artystów z całego świata. Na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim spotkają się żywe legendy jak Marylin Mazur i Michał Urbaniak i twórcy, którzy urzekają nas swoją wrażliwością jak izraelski Omri Mor czy wirtuoz gitary, Adam Palma. Na scenie zagości rosyjski pianista, Andrei Kondakov i wybitny skrzypek, Mariusz Patyra. Nie zabraknie obiecujących młodych artystów sceny polskiej, jak Marta Wajdzik Quartet i Marcin Pater Trio, a także brzmień folkowych, które zapewni Kapela ze Wsi Warszawa.

Enter Enea Festival to trzy dni muzycznego spotkania w plenerze, w towarzystwie dobranym przez Leszka Możdżera, dyrektora artystycznego Festiwalu. Festiwal promuje indywidualne poszukiwania w muzyce i prezentuje panoramę muzycznej energii oscylującej wokół jazzowej stylistyki i sprawdzającej się w plenerowej formie. Każdy z koncertów festiwalu dowodzi, że jazz to świeżość, dynamika i pole do nowych poszukiwań, przestrzeń muzyczna, która wymaga ciągłej akcji i odkrywania nowej drogi.

Leszek Możdżer zaprasza na scenę artystów, z którymi albo spotykał się już na światowych scenach, albo tych, których sam wymarzy sobie usłyszeć na żywo. Za każdym razem są to wyjątkowe osobowości sceniczne, o niepowtarzalnym języku muzycznym. Niektórzy z nich zyskali już uznanie światowej publiczności i krytyki, inni stawiają swoje pierwsze poważne kroki na scenie. Dyrektor Festiwalu również dzieli się z publicznością swoimi często premierowymi muzycznymi rojektami, występując obok zaproszonych artystów.

Enter odbywa się latem, w pięknym plenerze Jeziora Strzeszyńskiego w Poznaniu. Festiwal łączy w sobie bezpretensjonalność, niezależność i swobodę, związaną z atmosferą imprezy plenerowej, z ekskluzywnością wynikającą z ograniczonej ilości widzów i przede wszystkim z listy zaproszonych przez Leszka Możdżera artystów, którzy gwarantują publiczności najwyższy poziom muzycznych wrażeń. Organizatorem Enter Enea Festival jest Fundacja „Europejskie Forum Sztuki", której
prezesem i fundatorem jest Jerzy Gumny. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Miasta Poznań oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Enea.

PROGRAM

13.08 / PIĄTEK

Mariusz Patyra / Mikhail Radunski / Kirył Keduk

Marta Wajdzik Quartet

„UrbSymphony” Michał Urbaniak / Leszek Możdżer / Marcin Pospieszalski / Michael
Patches Stewart / Frank Parker / orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą
Katarzyny Tomali-Jedynak

14.08 / SOBOTA

Adam Palma & Tomas Celis Sanchez feat. Leszek Możdżer

Andrei Kondakov Trio feat. Leszek Możdżer

Omri Mor Trio

15.08 / NIEDZIELA

Marcin Pater Trio feat. Leszek Możdżer

Kapela ze Wsi Warszawa feat. Leszek Możdżer

Marylin Mazur