Top Lista

21-12-2018-09:49:36

Top 10 Albumów z 2018 wg naszych czytelników

Podziel się na facebooku! Tweetnij!

Od trzech lat, w grudniu, pytamy na naszym facebookowym profilu o Wasze ulubione albumy wydane w mijającym roku. Z każdym rokiem utwierdzamy się w przekonaniu, że liderzy zagranicznych rankingów, a nawet liderzy polskich zestawień popularności to niekoniecznie liderzy w Waszych oczach. Jak wygląda 10 Albumów z 2018 według uczestników zorganizowanego przez nas plebiscytu? Już na początku małe zaskoczenie, bowiem na liście znalazło się jedenaście albumów! Kilka płyt uzyskało dokładnie taką samą liczbę głosów. Łącznie zagłosowano na 54 albumy, z których większość stanowiły krajowe wydawnictwa.

10. Riverside - Wasteland

Kolejną lokalną perełką w zestawieniu jest najnowszy studyjny album Riverside. Płyta "Wasteland" ukazała się we wrześniu, zebrała wiele pozytywnych recenzji i udowodniła, że w Riverside, pomimo tragicznych wydarzeń z 2016 roku, wciąż drzemie siła. Recenzję albumu publikowaliśmy tutaj.

10. Illusion - Anhedonia

Album "Anhedonia" ukazał się w marcu 2018 roku. Wydawnictwo zapowiadał singiel "Kto jest winien?", a promując krążek Illusion wybrało się w trasę koncertową. To właśnie ich płyta otwiera zestawienie Top 10 Albumów z 2018. Naszą recenzję albumu można przeczytać tutaj.

9. Josh Groban - Bridges

Rodzynek w zestawieniu, jedyny zagraniczny artysta, któremu udało się znaleźć w tym zestawieniu to Josh Groban. Album "Bridges" ukazał się we wrześniu tego roku, a w grudniu Josh wystąpił w Polsce. Wydawnictwo promuje m.in. singiel "River".

8. Dawid Podsiadło - Małomiasteczkowy

Bardzo byśmy się zdziwili, gdyby w tym zestawieniu zabrakło trzeciej studyjnej płyty Dawida. Album "Małomiasteczkowy" już pokrył się potrójną platyną, "Małomiasteczkowa Trasa" zakończyła się serią wyprzedanych koncertów na Torwarze, a single z płyty zaliczają się do najpopularniejszych utworów emitowanych przed polskie rozgłośnie radiowe w mijającym roku. Od lutego Dawida będzie można oglądać już nie na Małomiasteczkowej, a Wielkomiejskiej trasie koncertowej. Wszystkie daty znajdują się tutaj, zaś tutaj można przeczytać naszą recenzję płyty.

8. Lady Pank - LP1

Myśląc o najlepszych płytach wydanych w 2018 roku nie trudno zapomnieć o specjalnym wydaniu kultowego albumu Lady Pank. W czerwcu na półkach sklepowych i w serwisach streamingowych pojawiła się nowa, odświeżona wersja albumu "LP1". Kultowe, fanom polskiej muzyki znane doskonale, przeboje Lady Pank wykonali m.in. Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Artur Rojek czy Organek. My o płycie pisaliśmy tutaj.

6. Varius Manx & Kasia Stankiewicz - Ent

Wspólna płyta i trasa koncertowa Varius Manx & Kasi Stankiewicz to dowód na to, że powroty po latach nie tylko mają sens, ale też świetnie się sprawdzają. Z ponownego spotkania Kasi z Varius Manx powstała klimatyczna, melancholijna i romantyczna płyta zatytułowana "Ent". U nas zajmuje #6 miejsce. Recenzję albumu publokowaliśmy tutaj.

5. Honorata Skarbek - Sunset

Pierwszą piątkę rankingu na Top 10 Albumów z 2018 otwiera płyta Honoraty Skarbek, "Sunset". Płyta ukazała się w maju, nam jest zupełnie nieznana, ale według Waszych głosów to jeden z najlepszych albumów, które ukazały się w tym roku. Będziemy musieli to sprawdzić!

4. Łukasz Łyczkowski & 5 Rano - Korzenie

Łukasz Łyczkowski & 5 Rano szturmem biorą nasze rankingi, ale zupełnie nam to nie przeszkadza! Z albumem "Korzenie", wydanym w październiku tego roku, są na #4 miejscu.

3. Agnieszka Chylińska - Pink Punk

Pierwszą trójkę Top 10 Albumów z 2018 otwiera jedna z najbardziej komentowanych krajowych premier muzycznych tego roku. Nowa płyta Agnieszki Chylińskiej dla wielu była zaskoczeniem - z powodu tytułu, z powodu brzmienie, z powodu przekazu. Z pewnością nie jest to płyta łatwa w odbiorze, ale warto dać jej szansę. My recenzowaliśmy ją tutaj. W lutym Agnieszka wyrusza w drugą część trasy koncertowej Pink Punk Tour. Bilety na koncerty są dostępne tutaj.

2. Michał Szpak - Dreamer

Michał Szpak, dzięki swoim fanom, zdominował zestawienie Top 10 Utworów z 2018 https://www.koncertomania.pl/newsy/107172-Top-10-Utworow-z-2018-wg-naszych-czytelnikow.html, a teraz spokojnie wskakuje na #2 miejsce rankingu Top 10 Albumów z 2018. Album "Dreamer", czyli druga studyjna płyta Michała ukazała się we wrześniu. Zwiastował go singiel "Don’t Poison Your Heart", a promując materiał Szpak wyruszył w trasę koncertową, którą będzie kontynuował w 2019 roku. Szczegóły i informacje o biletach są dostępne tutaj, a tutaj można przeczytać naszą recenzję płyty.

1. 4Dreamers - 4Dreamers (Reedycja)

Kim są 4Dreamers? Młodzi, zdolni, z bardzo dużą grupą oddanych fanów, która sprawiła, że w naszym rankingu okazali się bezkonkurencyjni. Kuba, Tomek, Maks i Mateusz wystąpili w programie telewizyjnym "The Voice Kids", a maju wydali debiutancki album zatytułowany "4Dreamers". To ta płyta, głosami naszych czytelników, znajduje się na #1 miejscu wśród Top 10 Albumów z 2018.

autor: Ania Osińska / koncertomania.pl

Podziel się na facebooku! Tweetnij!