Koncert Noworoczny 2019 RETRANSMISJA w Warszawie

Bilety na koncert Noworoczny 2019  RETRANSMISJA w Warszawie - 08-12-2019

Koncert Noworoczny 2019 RETRANSMISJA w Warszawie

różni wykonawcy

08.12.2019 15:00

Warszawa (Mazowieckie) - Mazowiecki Teatr Muzyczny OPERETKA

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi


 Retransmisja XIV Koncertu Noworocznego
 
XIV Koncert Noworoczny, którym Mazowiecki Teatr Muzyczny rozpoczął 2019 rok był prawdziwą gratką dla nawet najbardziej wymagających melomanów. Gwiazdą wieczoru był wybitny włoski śpiewak operowy – Ildebrando D’Arcangelo – solista europejskich i światowych scen operowych, a partnerowali mu: Joanna Moskowicz (sopran) i Leonardo Capalbo (tenor). Ildebrando D’Arcangelo występował z powodzeniem m.in. w mediolańskiej La Scali, Teatro Real w Madrycie, londyńskim Covent Garden, w Operze w Wiedniu oraz w Paryżu. Po udanym debiucie na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, w 1994 roku, powracał tam jeszcze wielokrotnie.
 
Joanna Moskowicz, która wystąpiła podczas XIV Koncertu Noworocznego, to absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i we Wrocławiu, a także wielu kursów mistrzowskich, min. u prof. Barbary Schlick, prof. Ingrid Kremling oraz prof. Teresy Żylis-Gary. Była laureatką wielu znaczących konkursów. Wielkim uznaniem publiczności cieszył się także występ Leonarda Capalbo. Ten amerykański śpiewak o włoskich korzeniach chwalony jest za bogaty, liryczny głos i dramatyzm wykonania. Jego występy oklaskiwane były m.in. w Operze berlińskiej, Teatro Real w Madrycie, Operze w Lyonie, Teatro Regio w Turynie, Teatro dell’Opera w Rzymie. Capalbo występował też w USA, m.in. w Lyric Opera of Chicago i New York City Opera.
 
Podczas XIV Koncertu Noworocznego w Filharmonii Narodowej ciekawie zaprezentowała się też Polska Orkiestra Radiowa, którą tego wyjątkowego wieczoru poprowadził Maestro Sebastian Perłowski, wielokrotnie nagradzany dyrygent, kompozytor i aranżer.
 
Na retransmisję XIV Koncertu Noworocznego zapraszamy do nowej siedziby Mazowieckiego Teatru Muzycznego (ul. Jagiellońska 26) 6 grudnia (godz. 19:00) oraz 8 grudnia (godz. 15:00). Bilety na to wydarzenie, w cenie 1 zł, można kupować w kasie Mazowieckiego Teatru Muzycznego (ul. Jagiellońska 26, od środy do niedzieli w godzinach 13:00-21:00).
 


Galerie